دوحه امروز میزبان مذاکرات صلح چاد است

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، در این مذاکرات که به میزبانی دوحه امروز آغاز می‌شود، نمایندگانی از شورای نظامی انتقالی و گروه‌های مسلح در چاد حضور دارند.

وزارت خارجه قطر چهارشنبه گذشته نشست هماهنگی را با تعدادی از سفیران کشورها در قطر پیرامون میزبانی دوحه از این مذاکرات برگزار کرد.

مدت زمان برگزاری نشست امروز یا اسامی افراد شرکت کننده در آن اعلام نشده است.

ریاست نشستِ چهارشنبه را مطلق بن ماجد القحطانی، فرستاده ویژه وزیر خارجه قطر در امور مبارزه با تروریسم و میانجی‌گری در حل و فصل نزاع‌ها برعهده داشت.

القحطانی طی آن نشست بر توجه دوحه برای تحقق صلح و ثبات در چاد و انجام تلاش‌ در این خصوص تاکید کرد.

وی از تمایل قطر برای میزبانی از مذاکرات میان طرف‌های چاد با مشارکت تعدادی از کشورها و سازمان‌ها خبر داد. این کشورها و سازمان‌ها نیز طی این نشست بر حمایت خود از تلاش های دوحه برای تحقق صلح و ثبات در چاد تاکید کردند.

بیست آوریل گذشته، ارتش چاد از کشته شدن ادریس دبی، رئیس جمهور این کشور بر اثر شدت جراحت‌هایش در پی حمله شورشیان در حین بازدید از نیروها در شمال این کشور خبر داد.

در پی فوت دبی، شورای نظامی انتقالی به ریاست پسر وی به نام محمد جهت اداره کشور به مدت ۱۸ ماه تشکیل شد تا پس از آن، انتخابات برگزار شود.

محمد دبی همچنین وزارت خانه‌ای را برای مصالحه تشکیل داد و از تمامی طرف‌های سیاسی از جمله گروه‌های مسلح و شورشی خواست تا در گفتگوی ملی شرکت کنند.

دوحه امروز میزبان مذاکرات صلح چاد است