برنامه‌های هفته پژوهش؛ آشنایی با اکوسیستم نوآوری در پارک فناوری پردیس

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی پارک فناوری پردیس،  پارک فناوری پردیس برنامه های متنوعی را برای گرامیداشت هفته ملی پژوهش و فناوری از ۲۰ تا ۲۵ آذرماه ۱۴۰۰ برگزار می کند.

بازدیدکنندگان در این پارک از ظرفیت ایجاد شده در جهت حمایت از پژوهش‌های کاربردی و مساله محور آگاه و از آخرین فرصت‌های کارآموزی/کارورزی و اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور عضو پارک فناوری پردیس مطلع می شوند.

تورهای بازدید فناوری از پارک

یکی از برنامه های هفته ملی پژوهش وفناوری برگزاری تورهای بازدید از این پارک با هدف آشنایی با اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور، آشنایی با پارک فناوری پردیس، بازدید از فضای شهری و ظرفیت‌های ایجاد شده در پارک و همچنین بازدید از فضای کار اشتراکی و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

اختتامیه رویداد ملی حمایت از پژوهش‌های کاربردی و مساله محور «ریتکس»

از دیگر برنامه های این هفته برگزاری رویداد ملی «ریتکس» با هدف حمایت از پژوهش‌های کاربردی و مسئله محور و در راستای حل نیازهای فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و فناور است.

داوری طرح‌های برگزیده در هفت کارگروه سلامت و پزشکی، کشاورزی، زیست‌فناوری، برق و فناوری اطلاعات، نانو و منابع آب،  نفت و شیمی،  مدیریت نوآوری و فناوری برگزار می‌شود، همچنین در این رویداد برنامه‌های جانبی ازجمله سخنرانی یکی از برگزیدگان جایزه مصطفی (ص)، جلسات بین پژوهشگران و شرکت‌های فناور و رونمایی از دومین دوره جشنواره ریتکس انجام می شود.

رونمایی از کتاب‌های انتشارات پارک فناوری پردیس

رونمایی از کتاب‌های انتشارات پارک فناوری پردیس که در محورهای مختلف از جمله تجربیات کارآفرینی، تجربیات نظام‌های نوآوری جهان و تجربیات نظام‌های نوآوری منطقه‌ای تولید شده است، از دیگر برنامه‌های هفته ملی پژوهش و فناوری در پارک است، رشد دانش بومی در حوزه نظام‌های نوآوری جهان و انتقال تجربیات شرکت‌های موفق و درس آموخته‌های دیگر کشورها، از اهداف مورد نظر در رونمایی این کتاب ها است.

سلسله نشست‌های انتقال تجربه

­همچنین به مناسبت هفته ملی پژوهش و فناوری، سلسله نشست­ های نظام­‌های نوآوری موفق جهان با هدف شناخت شاخص‌­های موفقیت توسعه نوآوری در سایر کشورها و درس‌­آموزی از تجارب آن‌ها برگزار می‌شود.

اختتامیه طرح توانمندسازی صدف و کمپ اشتغال کارنو

یکی دیگر از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این هفته، اختتامیه طرح توانمندسازی صدف و کمپ اشتغال کارنو است. این برنامه‌ها با هدف توانمندسازی سرمایه‌های انسانی دانشی و با تمرکز بر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها انجام می شود، از جمله نتایجی که برای این برنامه در نظر گرفته شده است، کمک به نقش‌آفرینی موثر سرمایه‌های انسانی در اکوسیستم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه‌ای و شغلی بر اساس استعدادها و ویژگی‌های هر فرد است.

رویداد کارآفرینی صدف

رویداد کارآفرینی صدف Sadaf Jobmeet آخرین برنامه گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری است، این رویداد با هدف ملاقات شغلی کارفرما و کارجو در راستای جذب افراد مستعد، توانمند و آموزش‌دیده در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور عضو ناحیه نوآوری پردیس، برگزار می شود.

همچنین در این رویداد برنامه‌های جانبی ازجمله پانل‌های تخصصی شغلی، کارگاه‌های آموزشی، مشاوره شغلی و… برای افراد حاضر در رویداد برپا می شود.

هفته ملی پژوهش و فناوری، با هدف ایجاد فرصت مناسب برای توجه و تمرکز بر روی ابعاد مختلف پژوهش و فناوری در کشور  ترویج فرهنگ پژوهش و ارتقاء شأن و جایگاه پژوهش و فناوری و تشویق و ترغیب پژوهشگران و فناوران به تولید بیشتر علم و فناوری نام‌گذاری شده است.

برنامه‌های هفته پژوهش؛ آشنایی با اکوسیستم نوآوری در پارک فناوری پردیس