سینما حقیقت می‌تواند اطلسی از وضعیت موجود باشد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه‌شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، سیدمهدی جوادی ضمن حضور در پردیس سینمایی چارسو و بازدید از خانه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، گفت: مستندنگاری و ساخت فیلم‌های مستند در واقع به تصویر کشیدن واقعیت‌های جامعه است. یعنی نوعی نمایان کردن مختصات وضعیت موجود و فاصله آنچه که هستیم با آنچه که باید باشیم.

وی با بیان اینکه این فاصله در واقع همان فاصله واقعیت تا حقیقت است، ادامه داد: جشنواره سینماحقیقت، جشنواره‌ای است که عنوان و محتوای آن خیلی با هم همسو است. در واقع اگر به این رویداد اهمیت به‌سزایی داده شود و با نهادهای تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر کشور به خوبی ارتباط برقرار شود، می‌تواند آنچه را که واقعیت موجود جامعه ما در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی – حتی بعضا برش‌هایی از تاریخ کشور و تاریخ جهان- است، به تصویر کشد.

این مدیر سینمایی بیان کرد: این جشنواره می‌تواند اطلسی باشد از وضعیت موجود که بر مبنای آن، فاصله‌ بین واقعیت، حقیقت و مسیری که باید طی کنیم تا به پیشرفت و توسعه کشور برسیم، نمایان شود.

جوادی گفت: اهمیت جشنواره سینماحقیقت باید به خوبی درک شود و باتوجه به کارکرد این جشنواره برای زیست‌بوم ملی کشور، به آن بهای خوبی داده شود.

سینما حقیقت می‌تواند اطلسی از وضعیت موجود باشد