قصه انقراض گوزن زرد در یک کتاب/آشتی کودکان با محیط زیست

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «گوزن زرد» نوشته سرور کتبی با تصویرگری بابک عامل‌قریب از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

این کتاب روایتی است از زندگی گوزن زرد که به دلیل شکار بی‌رویه در حال انقراض است. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این کتاب را در کنار ۱۰ جلد دیگر مجموعه «آهای، مواظب ما باشید!» روانه بازار کتاب کرده است.

این کتاب جلد پنجم از یک مجموعه ۱۱ جلدی و داستان گروهی از جانوران ساکن در جنگلی است که زندگی بسیار پرخطری را تجربه می‌کنند و سعی دارند شرایطی را مهیا کنند تا زندگی بی‌خطری داشته باشند.
این مجموعه به کمک داستان‌ها و تصویرهایش، کودکان را با این گروه از جانوران آشنا می‌کند و به آنها یاد می‌دهد که چرا زندگی این جانوران در معرض خطر است.

کودکان با خواندن این داستان‌ها می‌آموزند که چه‌طور به محیط زیست و جانورانی که در آن زندگی می‌کنند، کمک کنند.

نویسنده در این کتاب که مناسب گروه سنی بالای ۹ سال (نونهال) است، به دلایل انقراض «گوزن زرد» اشاره می‌کند و اطلاعاتی در مورد چگونگی و زیستگاه این حیوان در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

کتاب «گوزن زرد» در ۲۸ صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان و شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

زندگی گونه‌های جانوری در معرض انقراض ایران در قالب مجموعه ۱۱ جلدی «آهای، مواظب ما باشید!»، به قلم نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

قصه انقراض گوزن زرد در یک کتاب/آشتی کودکان با محیط زیست